Humor • Rozrywka • Dowcipy Ciekawostki • Satyra • Skandale • Polski portal satyryczny  humor   newsy   kontakt do Sadurski.com
dowcip,dowcipy,humor,sms,polski,polskie,gry,flash,galeria rysunku,rysunki,rysunek satyryczny,serwis
Dziś jest: czwartek, 21. września 2017 r.
szukaj:
  w:
Dodaj do Ulubionych!
Pół miliona wizyt co miesiąc :-) Codziennie nowości - satyryk Szczepan Sadurski zaprasza.
Polonia. Podróże. Rozrywka.

HISTORIA Partii Dobrego Humoru
Uwaga. Materiały ilustracyjne związane m.in. z poniższymi tematami znajdują się tutaj. Warto korzystać z wyszukiwarki.

Kwiecień 2001
• Satyryk Szczepan Sadurski znajduje w Internecie niecodzienną informację. W Hiszpanii, w regionalnych wyborach, bierze udział grupa osób związanych z ukazującym się tam pismem satyrycznym. Ich sposoby dotarcia do wyborców znacznie odbiegają od zwyczajów przyjętych w "poważnej" polityce. Skoro takie coś udało się w jednej z hiszpańskich prowincji, to czemu nie miało by się udać w... całej Polsce? W ciągu kilku dni "zaszczepia" tę ideę swoim znajomym - satyrykom mieszkającym w różnych miejscach Polski, przekupując ich... ministerialnymi stanowiskami. Powstaje program partii.

Maj 2001
• Frontman zespołu Big Cyc Skiba przyjmuje propozycję Sadurskiego i staje na czele gabinetu cieni (wesołego rządu) PDH. Rusza kampania informacyjna w mediach. Sadurski mailuje i faxuje do wielu redakcji, są efekty w postaci publikacji prasowych. Inicjatywa spotyka się z sympatią wielu osób. 

Czerwiec 2001
• PDH udaje, że zamierza wziąć udział w wyborach parlamentarnych, publikując wzięte z Księżyca wstępne wyniki "sondaży przedwyborczych" z których wynika, że PDH wygra nawet z SLD. Kolejne informacje w mediach. Do szefostwa PDH zgłaszają się osoby, które całkiem serio chcą się "podpiąć" i wystartować w wyborach parlamentarnych z list PDH. 28 czerwca odbywa się kongres założycielski PDH w Gdańsku i pierwsza manifestacja zwolenników PDH, podczas Festiwalu Dobrego Humoru. Zbieranie podpisów wśród osób, które chcą zarejestrowania PDH. Na wieść o wstąpieniu Marcina Dańca do PDH, pojawiają się kolejne publikacje prasowe.

Sierpień 2001
• Manifestacja PDH podczas Łyk’endu Satyry w Ustce. Na listach poparcia PDH jest już ponad 1.000 osób (to liczba niezbędna do zarejestrowania partii politycznej). 

Wrzesień 2001
• Wybory parlamentarne w Polsce. Decyzja szefostwa PDH aby nie brać udziału w wyborach okazuje się błędem ;-) 10 procent głosów zdobywa Samoobrona. PDH staje się opozycją pozaparlamentarną.

Październik 2001 
• Do reality show Big Brother-2 w TVN trafia Wojtek Glanc oraz Eustachy (jego kukiełka). Wojtek nie ukrywa faktu, iż jest członkiem PDH - w programie nosi naszą partyjną koszulkę z napisem: Zawsze mam dobry humor. 

Luty 2002
• Do internetu trafia druga (poprzednia) wersja strony PDH.

Czerwiec 2002
• Kolejny Festiwal Dobrego Humoru w Gdańsku i kolejne osoby w partii.

Lipiec 2002
• Wesoła demonstracja zwolenników PDH w Ustroniu Morskim. Kolejne publikacje prasowe.

Marzec 2003
• Legitymacje PDH otrzymują m.in. aktor Stanisław Mikulski i Hanka Bielicka wraz z honorowym tytułem: Pierwsza Dama Dobrego Humoru.

Kwiecień 2003
• Do internetu trafia trzecia, czyli aktualna wersja naszej strony. Uzyskujemy możliwość częstego jej aktualizowania.

Czerwiec 2003
• Podczas IV Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku legitymacje PDH otrzymują m.in. reżyser Jerzy Gruza, Czesław Majewski ("Śpiewające fortepiany"), Krzysztof Jaślar (Kabaret Tey), aktorka Joanna Bartel, Marzena Kipiel-Sztuka i Dariusz Gnatowski ("Świat według Kiepskich"), a tydzień później podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Sobowtórów w Lublinie legitymację przyjmują: Tadeusz Drozda, czeska piosenkarka Gabi Gold i sobowtóry m.in. Małysza, Wałęsy, Kwaśniewskich, Chucka Norrisa, Billa Clintona, Marcina Dańca, Michała Wiśniewskiego, Artura Żmijewskiego, Elizabeth Taylor i Sophii Loren.

Sierpień 2003
• Podczas VII Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu legitymacje PDH otrzymują m.in. aktorzy: Janusz Gajos, Edyta Jungowska, Paweł Wawrzecki, Andrzej Grabarczyk, Jerzy Turek, Zofia Czerwińska, Włodzimierz Press, Emilian Kamiński i Paweł Burczyk oraz reżyser Piotr Łazarkiewicz. Podczas festiwalowego pochodu garstka członków PDH niesie swój (nowy) transparent.

Wrzesień 2003 
• W Czechach ukazuje się pierwsza publikacja prasowa na temat PDH, za sprawą Jury Krupy, szefa humorystycznego pisma Vyskerak, od niedawna naszego ambasadora w tym kraju. Krótki tekst o PDH w czasopiśmie Tanz-o-Caricature (Iran). Demonstracja zwolenników PDH w Tarnobrzegu, podczas imprezy Satyrblues; legitymację PDH otrzymuje m.in. Hiram Bullock - amerykański muzyk. Do Internetu trafiają kolejne wersje językowe naszego serwisu www.

Październik 2003
• Kiedyś spotykali się Wałęsa i Havel, tym razem w czeskiej miejscowości Zubri doszło do spotkania szefa PDH Sadurskiego i Jury Krupy, ambasadora PDH w Czechach.

Luty 2004
• Szef PDH Sadurski, w telewizyjnym programie na żywo (TVP 2) wręcza legitymacje prowadzącym.

Kwiecień 2004
• Sadurski przybliża ideę partii widzom TV Puls. Na Słowację wysyłamy 100 legitymacji PDH, które dzięki wydawcy czasopisma Woloviny bez ofiny trafią do czytelników.

Sierpień 2004
• VIII Festiwal Filmów Komediowych w Lubomierzu to kolejna okazja do powiększenia partii. Legitymacje otrzymują m.in. aktorzy: Aleksandra Woźniak i Ryszard Kotys oraz Bronisław Cieślak - ówczesny poseł, znany z głównej roli w serialu "07 zgłoś się".

2005, 2006
• Mrówcza praca. Bez fajerwerków (czasami jakiś wywiadzik), ale cały czas legitymacje trafiają do nowych członków. Na przykład w styczniu 2006 szef PDH wręczał legitymacje w Sztokholmie.

Lipiec 2006
• Podejmujemy decyzję o wysyłaniu legitymacji PDH po wysłaniu SMS-a przez zainteresowanych. Pozwoli to na zwrot kosztu wysyłki i wystawienia legitymacji oraz ułatwi szybkie otrzymanie legitymacji dla wszystkich chętnych.

Kwiecień 2007
• Jan Pietrzak z rąk szefa PDH otrzymuje honorowy tytuł Pierwszego Gentelmana Dobrego Humoru.

Czerwiec 2007
• Podczas XVIII Dni Wąchocka, Partia Dobrego Humoru nadaje Wąchockowi certyfikat. Odtąd Wąchock może oficjalnie używać nazwy: Stolica Humoru.

Zobacz też: partyjne newsy 2006-2007

2008-2010
• Przyznajemy kolejne legitymacje (m.in. zagraniczni rysownicy, aktorzy), nowemu prezydentowi USA Obamie gratulujemy pokojowej Nagrody Nobla.

Styczeń 2011

• Rozpoczynamy przygotowania
do obchodów 10-lecia partii, ożywione kontakty m.in. z rysownikami zagranicznymi.

Rok 2011
• Dekadę istnienia partii czcimy organizacją kilku wystaw rysunku satyrycznego w Polsce, do których rysunki udostępnili nam rysownicy satyryczni z Polski i innych krajów świata. Wręczamy kolejne Certyfikaty oraz wiele legitymacji.

Styczeń 2012
• Otwieramy "ambasadę" PDH w Stanach Zjednoczonych - tu info, zaraz potem trzy kolejne w USA (Filadelfia, New Jersey, Copiague).

Luty - marzec 2012
• Otwieramy ambasady w kolejnych krajach: Indonezja, wyspa Teneryfa (Hiszpania), Merida (Hiszpania). W wyborach na prezydenta USA wspieramy kandydaturę Vermina Supreme, najbardziej oryginalnego kandydata, od teraz członka naszej partii.

Kwiecień 2012
• Po 6. latach polska Wikipedia usuwa hasło "Partia Dobrego Humoru", a kilkudziesięciu członkom PDH zostaje skasowana z ich notek informacja o ich członkostwie. Wkrótce smutnym wikipedystom przyznajemy Certyfikat Niedobrego Humoru, a kandydujący na prezydenta USA Vermin Supreme w specjalnym wywiadzie krytykuje cenzorskie zapędy smutasów.

Lipiec 2012
Euro 2012 w Polsce i Ukrainie. Kibicom Irlandii jak lwy kibicujący swojej drużynie, przyznajemy Certyfikat Dobrego Humoru. - tu link 

Październik 2012
• Szef PDH wykorzystuje swą artystyczną podróż do Nowego Jorku, aby przy okazji zrealizować (część) programu partii. Najpierw uczestniczy w Paradzie Pułaskiego, Piątą Aleją NYC, niosąc transparent partii -
tu link, a kilka dni później pod Chrysler Building kieruje happeningiem, polegającym na postawieniu najmniejszego wieżowca na Manhattanie - tu link. Kilkadziesiąt nowych osób na wschodnim wybrzeżu USA otrzymuje legitymacje Partii Dobrego Humoru. Z publikacji w prasie polonijnej kolejni ludzie dowiadują się o istnieniu PDH.

Listopad - grudzień 2012
• Idea stawiania "najmniejszych" wieżowców spodobała się. Po Nowym Jorku członkowie partii stawiają kolejne: w Rzymie (Włochy), Merida (Hiszpania), Newcastle (Anglia) oraz oczywiście w Polsce.


Styczeń 2013

Partia Dobrego Humoru ogłasza rok 2013 - Międzynarodowym Rokiem Wieżowców Partii Dobrego Humoru. Stawiamy kolejne "wieżowce".
Zakładamy konto na Twitterze; po miesiącu śledzi je 200 osób. - link
• Rozpoczynamy akcję Uśmiechnięty Parlament. - link
• Wystosowujemy pismo do ministra Transportu S.Nowaka w sprawie fotoradarów. - link

Marzec 2013
W internecie ukazuje się pierwszy numer e-magazynu Partia Dobrego Humoru
- link

Maj 2013
Notka o PDH trafia do angielskojęzycznej Wikipedii. W polskiej nadal mamy "szlaban". - link
Pięćdziesiąty wieżowiec PDH, a nasza akcja przed wakacjami dopiero się rozkręca.
Szereg zagranicznych publikacji na temat naszych "wieżowców" w prasie i Internecie (USA, Turcja, Wielka Brytania, Włochy, Australia).

Lipiec / sierpień 2013
W Ustroniu Morskim ustanawiamy wieżowcowy rekord - na plaży staje (250 wesołych wieżowców w 47 minut) - link, a obok każdy może obejrzeć wystawę fotograficzną "W 80 wieżowców dookoła świata - link
Staje setny wesoły wieżowiec - w Kołobrzegu. - link
• Otwieramy ambasadę PDH w Ohio (USA). - link


Wrzesień 2014.
W Melbourne (Australia) stanął Wesoły Wieżowiec numer 300. Kontynuujemy akcję. 

Grudzień 2014

Legitymację PDH nr 4000 przyznaliśmy świętemu Mikołajowi. Rozpoczynamy przyznawanie Smile Friendly Certificates. Mamy kolejnych ambasadorów - w krajach bałkańskich i nie tylko.

Styczeń 2015
W internecie publikujemy pierwszy numer e-miesięcznika Good Humor Party (8 stron, zdjęcia, rysunki i maksymalnie krótkie informacje po angielsku). W ciągu miesiąca obejrzało go ponad 700 osób z różnych krajów. Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu na limeryk o Wesołym Wieżowcu.

Luty 2015
Do Internetu trafia pierwszy numer cyklicznego od teraz e-magazynu Good Humor Party. Ten i kolejne numery można oglądać online, w formacie PDF. Ponieważ jest kierowany do osób na całym świecie, zawiera głównie obrazki (zdjęcia i rysunki), czasem uzupełniane o bardzo krótkie informacje po angielsku. - link

Marzec 2015
Inauguracja zapowiedzianego w Sylwestra World Happy Skyscraper Cartoons Tour 2015. W polskim Sejmie pierwszy happening - mini-wystawa rysunków autorów z różnych krajów, której tematem jest Wesoły Wieżowiec. Do końca roku ekspozycja odwiedzi ponad 20 miast świata, w tym Nowy Jork, New Delhi (Indie), Australię...

Maj 2015
Proklamujemy powstanie Cesarstwa Wesołego Wieżowca (Empire of Happy Skyscraper), a Wesoły Wieżowiec staje się Cesarzem (Imperatorem). Wystarczyło połączyć zewnętrzne linie miejsc na świecie, które dotychczas odwiedził Wesoły Wieżowiec. - link  English  

Październik 2015
Kolejny artystyczny wyjazd szefa PDH Szczepana Sadurskiego o Nowego Jorku, to także kolejna okazja promocji Partii Dobrego Humoru i Wesołego Wieżowca wśród Polonii Amerykańskiej, w czym mają swój udział polonijne media. - link  

 

Tu najnowsze informacje czyli newsy    Tu trochę starszych newsów

 Masz pomysł na działalność PDH?
Mailuj 
 

Powrót do strony głównej

Jak otrzymać legitymację PDH?


Wydrukuj stronę       Wyślij stronę znajomemu
Sadurski.com / kontakt / reklama / dla mediów / biznes oferty / patronat / współpraca / partnerzy
 

Dzień Dobry Humor
Fabio wpada pod samochód
Włoska mama woła do synka:
- Fabio! Weź no siatkę i pobiegnij na drugą stronę ulicy kupić 5 kilo ziemniaków!
Fabio jak stał tak pobiegł - tak nies...
przeczytaj cały »


Rysowanie karykatur
Translate this page:
 Nowe humory
Co jest na fladze Mozambiku, jaka odległość do środka Ziemi...
Największy ziemniak świata
Gdzie jest zabroniona Coca-Cola, pierwsze piwo w puszce...
Nastolatek Fidel Castro, mandatowy rekordzista...
Alaska. Oryginalny żart primaaprilisowy
 Nowe newsy
Jezioro Prashar
Karykaturzyści ponownie nalecą na Korfantów.
Michał Graczyk - wystawa w Białej
Wrzuć na luz 2017
Białystok. Rysunkowa rewolucja
Załóż domenę na Antarktydzie
Konkurs rysunku satyrycznego w Kolumbii
Starożytni astronauci - konkurs
Komiksowa wystawa w Wałbrzychu
Konkurs - Manufaktura Satyry 2017
FABRYKA HUMORU
Wpisz imię lub nazwisko i wybierz płeć:
 
 Nowa satyra
Grunt to rodzinka
Fraszki o kobietach
Limeryki i rymowanki
Czego nie wiem
Satyryczne podsumowanie marca 2016
Fraszki: Kameleon, Hasło nieudaczników...
 Losowe obrazki
Milutki piesek Można zgubić gacie Student Akademii Rolniczej
A - najsilniejsza grupa EURO 2012? Zimowa sonata Czy politycy to żaby?
 Losowe filmy
Niesamowite wypadki
Ufo nad Bułgarią
Nowy Jork nocą
Wypadajace cycki
Brawo modelka
Siostra Eustacha
Jackson w 40 sekund
Doda bez makijażu
 Losowe dowcipy
Wczasowicz w mieście
Popieprzyło cię?
Ha-hasła - 213
Kawiarnia Pod białym osłem
Narzeczeństwo
Chcesz chłopca czy dziewczynkę?
 Podróże po świecie
Cysterna Bazyliki w Stambule, Turcja
South Shields w Wielkiej Brytanii
Ruiny miasta Majów w Copan, Honduras
Grand Teton, Wyoming, USA
Kair, stolica Egiptu
Miliard turystów w 2012 roku
 
Śmieszne filmy
Humor Joe Monstera
Domowe sposoby
Centrum Twojego pupila