Humor • Rozrywka • Dowcipy Ciekawostki • Satyra • Skandale • Polski portal satyryczny  humor   newsy   kontakt do Sadurski.com
dowcip,dowcipy,humor,sms,polski,polskie,gry,flash,galeria rysunku,rysunki,rysunek satyryczny,serwis
Dziś jest: sobota, 22. lipca 2017 r.
szukaj:
  w:
Dodaj do Ulubionych!
Pół miliona wizyt co miesiąc :-) Codziennie nowości - satyryk Szczepan Sadurski zaprasza.
Polonia. Podróże. Rozrywka.

HISTORIA Partii Dobrego Humoru
Uwaga. Materiały ilustracyjne związane m.in. z poniższymi tematami znajdują się tutaj. Warto korzystać z wyszukiwarki.

Kwiecień 2001
• Satyryk Szczepan Sadurski znajduje w Internecie niecodzienną informację. W Hiszpanii, w regionalnych wyborach, bierze udział grupa osób związanych z ukazującym się tam pismem satyrycznym. Ich sposoby dotarcia do wyborców znacznie odbiegają od zwyczajów przyjętych w "poważnej" polityce. Skoro takie coś udało się w jednej z hiszpańskich prowincji, to czemu nie miało by się udać w... całej Polsce? W ciągu kilku dni "zaszczepia" tę ideę swoim znajomym - satyrykom mieszkającym w różnych miejscach Polski, przekupując ich... ministerialnymi stanowiskami. Powstaje program partii.

Maj 2001
• Frontman zespołu Big Cyc Skiba przyjmuje propozycję Sadurskiego i staje na czele gabinetu cieni (wesołego rządu) PDH. Rusza kampania informacyjna w mediach. Sadurski mailuje i faxuje do wielu redakcji, są efekty w postaci publikacji prasowych. Inicjatywa spotyka się z sympatią wielu osób. 

Czerwiec 2001
• PDH udaje, że zamierza wziąć udział w wyborach parlamentarnych, publikując wzięte z Księżyca wstępne wyniki "sondaży przedwyborczych" z których wynika, że PDH wygra nawet z SLD. Kolejne informacje w mediach. Do szefostwa PDH zgłaszają się osoby, które całkiem serio chcą się "podpiąć" i wystartować w wyborach parlamentarnych z list PDH. 28 czerwca odbywa się kongres założycielski PDH w Gdańsku i pierwsza manifestacja zwolenników PDH, podczas Festiwalu Dobrego Humoru. Zbieranie podpisów wśród osób, które chcą zarejestrowania PDH. Na wieść o wstąpieniu Marcina Dańca do PDH, pojawiają się kolejne publikacje prasowe.

Sierpień 2001
• Manifestacja PDH podczas Łyk’endu Satyry w Ustce. Na listach poparcia PDH jest już ponad 1.000 osób (to liczba niezbędna do zarejestrowania partii politycznej). 

Wrzesień 2001
• Wybory parlamentarne w Polsce. Decyzja szefostwa PDH aby nie brać udziału w wyborach okazuje się błędem ;-) 10 procent głosów zdobywa Samoobrona. PDH staje się opozycją pozaparlamentarną.

Październik 2001 
• Do reality show Big Brother-2 w TVN trafia Wojtek Glanc oraz Eustachy (jego kukiełka). Wojtek nie ukrywa faktu, iż jest członkiem PDH - w programie nosi naszą partyjną koszulkę z napisem: Zawsze mam dobry humor. 

Luty 2002
• Do internetu trafia druga (poprzednia) wersja strony PDH.

Czerwiec 2002
• Kolejny Festiwal Dobrego Humoru w Gdańsku i kolejne osoby w partii.

Lipiec 2002
• Wesoła demonstracja zwolenników PDH w Ustroniu Morskim. Kolejne publikacje prasowe.

Marzec 2003
• Legitymacje PDH otrzymują m.in. aktor Stanisław Mikulski i Hanka Bielicka wraz z honorowym tytułem: Pierwsza Dama Dobrego Humoru.

Kwiecień 2003
• Do internetu trafia trzecia, czyli aktualna wersja naszej strony. Uzyskujemy możliwość częstego jej aktualizowania.

Czerwiec 2003
• Podczas IV Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku legitymacje PDH otrzymują m.in. reżyser Jerzy Gruza, Czesław Majewski ("Śpiewające fortepiany"), Krzysztof Jaślar (Kabaret Tey), aktorka Joanna Bartel, Marzena Kipiel-Sztuka i Dariusz Gnatowski ("Świat według Kiepskich"), a tydzień później podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Sobowtórów w Lublinie legitymację przyjmują: Tadeusz Drozda, czeska piosenkarka Gabi Gold i sobowtóry m.in. Małysza, Wałęsy, Kwaśniewskich, Chucka Norrisa, Billa Clintona, Marcina Dańca, Michała Wiśniewskiego, Artura Żmijewskiego, Elizabeth Taylor i Sophii Loren.

Sierpień 2003
• Podczas VII Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu legitymacje PDH otrzymują m.in. aktorzy: Janusz Gajos, Edyta Jungowska, Paweł Wawrzecki, Andrzej Grabarczyk, Jerzy Turek, Zofia Czerwińska, Włodzimierz Press, Emilian Kamiński i Paweł Burczyk oraz reżyser Piotr Łazarkiewicz. Podczas festiwalowego pochodu garstka członków PDH niesie swój (nowy) transparent.

Wrzesień 2003 
• W Czechach ukazuje się pierwsza publikacja prasowa na temat PDH, za sprawą Jury Krupy, szefa humorystycznego pisma Vyskerak, od niedawna naszego ambasadora w tym kraju. Krótki tekst o PDH w czasopiśmie Tanz-o-Caricature (Iran). Demonstracja zwolenników PDH w Tarnobrzegu, podczas imprezy Satyrblues; legitymację PDH otrzymuje m.in. Hiram Bullock - amerykański muzyk. Do Internetu trafiają kolejne wersje językowe naszego serwisu www.

Październik 2003
• Kiedyś spotykali się Wałęsa i Havel, tym razem w czeskiej miejscowości Zubri doszło do spotkania szefa PDH Sadurskiego i Jury Krupy, ambasadora PDH w Czechach.

Luty 2004
• Szef PDH Sadurski, w telewizyjnym programie na żywo (TVP 2) wręcza legitymacje prowadzącym.

Kwiecień 2004
• Sadurski przybliża ideę partii widzom TV Puls. Na Słowację wysyłamy 100 legitymacji PDH, które dzięki wydawcy czasopisma Woloviny bez ofiny trafią do czytelników.

Sierpień 2004
• VIII Festiwal Filmów Komediowych w Lubomierzu to kolejna okazja do powiększenia partii. Legitymacje otrzymują m.in. aktorzy: Aleksandra Woźniak i Ryszard Kotys oraz Bronisław Cieślak - ówczesny poseł, znany z głównej roli w serialu "07 zgłoś się".

2005, 2006
• Mrówcza praca. Bez fajerwerków (czasami jakiś wywiadzik), ale cały czas legitymacje trafiają do nowych członków. Na przykład w styczniu 2006 szef PDH wręczał legitymacje w Sztokholmie.

Lipiec 2006
• Podejmujemy decyzję o wysyłaniu legitymacji PDH po wysłaniu SMS-a przez zainteresowanych. Pozwoli to na zwrot kosztu wysyłki i wystawienia legitymacji oraz ułatwi szybkie otrzymanie legitymacji dla wszystkich chętnych.

Kwiecień 2007
• Jan Pietrzak z rąk szefa PDH otrzymuje honorowy tytuł Pierwszego Gentelmana Dobrego Humoru.

Czerwiec 2007
• Podczas XVIII Dni Wąchocka, Partia Dobrego Humoru nadaje Wąchockowi certyfikat. Odtąd Wąchock może oficjalnie używać nazwy: Stolica Humoru.

Zobacz też: partyjne newsy 2006-2007

2008-2010
• Przyznajemy kolejne legitymacje (m.in. zagraniczni rysownicy, aktorzy), nowemu prezydentowi USA Obamie gratulujemy pokojowej Nagrody Nobla.

Styczeń 2011

• Rozpoczynamy przygotowania
do obchodów 10-lecia partii, ożywione kontakty m.in. z rysownikami zagranicznymi.

Rok 2011
• Dekadę istnienia partii czcimy organizacją kilku wystaw rysunku satyrycznego w Polsce, do których rysunki udostępnili nam rysownicy satyryczni z Polski i innych krajów świata. Wręczamy kolejne Certyfikaty oraz wiele legitymacji.

Styczeń 2012
• Otwieramy "ambasadę" PDH w Stanach Zjednoczonych - tu info, zaraz potem trzy kolejne w USA (Filadelfia, New Jersey, Copiague).

Luty - marzec 2012
• Otwieramy ambasady w kolejnych krajach: Indonezja, wyspa Teneryfa (Hiszpania), Merida (Hiszpania). W wyborach na prezydenta USA wspieramy kandydaturę Vermina Supreme, najbardziej oryginalnego kandydata, od teraz członka naszej partii.

Kwiecień 2012
• Po 6. latach polska Wikipedia usuwa hasło "Partia Dobrego Humoru", a kilkudziesięciu członkom PDH zostaje skasowana z ich notek informacja o ich członkostwie. Wkrótce smutnym wikipedystom przyznajemy Certyfikat Niedobrego Humoru, a kandydujący na prezydenta USA Vermin Supreme w specjalnym wywiadzie krytykuje cenzorskie zapędy smutasów.

Lipiec 2012
Euro 2012 w Polsce i Ukrainie. Kibicom Irlandii jak lwy kibicujący swojej drużynie, przyznajemy Certyfikat Dobrego Humoru. - tu link 

Październik 2012
• Szef PDH wykorzystuje swą artystyczną podróż do Nowego Jorku, aby przy okazji zrealizować (część) programu partii. Najpierw uczestniczy w Paradzie Pułaskiego, Piątą Aleją NYC, niosąc transparent partii -
tu link, a kilka dni później pod Chrysler Building kieruje happeningiem, polegającym na postawieniu najmniejszego wieżowca na Manhattanie - tu link. Kilkadziesiąt nowych osób na wschodnim wybrzeżu USA otrzymuje legitymacje Partii Dobrego Humoru. Z publikacji w prasie polonijnej kolejni ludzie dowiadują się o istnieniu PDH.

Listopad - grudzień 2012
• Idea stawiania "najmniejszych" wieżowców spodobała się. Po Nowym Jorku członkowie partii stawiają kolejne: w Rzymie (Włochy), Merida (Hiszpania), Newcastle (Anglia) oraz oczywiście w Polsce.


Styczeń 2013

Partia Dobrego Humoru ogłasza rok 2013 - Międzynarodowym Rokiem Wieżowców Partii Dobrego Humoru. Stawiamy kolejne "wieżowce".
Zakładamy konto na Twitterze; po miesiącu śledzi je 200 osób. - link
• Rozpoczynamy akcję Uśmiechnięty Parlament. - link
• Wystosowujemy pismo do ministra Transportu S.Nowaka w sprawie fotoradarów. - link

Marzec 2013
W internecie ukazuje się pierwszy numer e-magazynu Partia Dobrego Humoru
- link

Maj 2013
Notka o PDH trafia do angielskojęzycznej Wikipedii. W polskiej nadal mamy "szlaban". - link
Pięćdziesiąty wieżowiec PDH, a nasza akcja przed wakacjami dopiero się rozkręca.
Szereg zagranicznych publikacji na temat naszych "wieżowców" w prasie i Internecie (USA, Turcja, Wielka Brytania, Włochy, Australia).

Lipiec / sierpień 2013
W Ustroniu Morskim ustanawiamy wieżowcowy rekord - na plaży staje (250 wesołych wieżowców w 47 minut) - link, a obok każdy może obejrzeć wystawę fotograficzną "W 80 wieżowców dookoła świata - link
Staje setny wesoły wieżowiec - w Kołobrzegu. - link
• Otwieramy ambasadę PDH w Ohio (USA). - link


Wrzesień 2014.
W Melbourne (Australia) stanął Wesoły Wieżowiec numer 300. Kontynuujemy akcję. 

Grudzień 2014

Legitymację PDH nr 4000 przyznaliśmy świętemu Mikołajowi. Rozpoczynamy przyznawanie Smile Friendly Certificates. Mamy kolejnych ambasadorów - w krajach bałkańskich i nie tylko.

Styczeń 2015
W internecie publikujemy pierwszy numer e-miesięcznika Good Humor Party (8 stron, zdjęcia, rysunki i maksymalnie krótkie informacje po angielsku). W ciągu miesiąca obejrzało go ponad 700 osób z różnych krajów. Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu na limeryk o Wesołym Wieżowcu.

Luty 2015
Do Internetu trafia pierwszy numer cyklicznego od teraz e-magazynu Good Humor Party. Ten i kolejne numery można oglądać online, w formacie PDF. Ponieważ jest kierowany do osób na całym świecie, zawiera głównie obrazki (zdjęcia i rysunki), czasem uzupełniane o bardzo krótkie informacje po angielsku. - link

Marzec 2015
Inauguracja zapowiedzianego w Sylwestra World Happy Skyscraper Cartoons Tour 2015. W polskim Sejmie pierwszy happening - mini-wystawa rysunków autorów z różnych krajów, której tematem jest Wesoły Wieżowiec. Do końca roku ekspozycja odwiedzi ponad 20 miast świata, w tym Nowy Jork, New Delhi (Indie), Australię...

Maj 2015
Proklamujemy powstanie Cesarstwa Wesołego Wieżowca (Empire of Happy Skyscraper), a Wesoły Wieżowiec staje się Cesarzem (Imperatorem). Wystarczyło połączyć zewnętrzne linie miejsc na świecie, które dotychczas odwiedził Wesoły Wieżowiec. - link  English  

Październik 2015
Kolejny artystyczny wyjazd szefa PDH Szczepana Sadurskiego o Nowego Jorku, to także kolejna okazja promocji Partii Dobrego Humoru i Wesołego Wieżowca wśród Polonii Amerykańskiej, w czym mają swój udział polonijne media. - link  

 

Tu najnowsze informacje czyli newsy    Tu trochę starszych newsów

 Masz pomysł na działalność PDH?
Mailuj 
 

Powrót do strony głównej

Jak otrzymać legitymację PDH?


Wydrukuj stronę       Wyślij stronę znajomemu
Sadurski.com / kontakt / reklama / dla mediów / biznes oferty / patronat / współpraca / partnerzy
 

Dzień Dobry Humor
Głos z szafy
Mąż zajada się kolacją, którą przygotowała mu żona po jego nagłym powrocie z delegacji. Słucha sobie muzyki z radia, mlaskając podczas jedzenia. Nagle...
przeczytaj cały »


Rysowanie karykatur
Translate this page:
 Nowe humory
Co jest na fladze Mozambiku, jaka odległość do środka Ziemi...
Największy ziemniak świata
Gdzie jest zabroniona Coca-Cola, pierwsze piwo w puszce...
Nastolatek Fidel Castro, mandatowy rekordzista...
Alaska. Oryginalny żart primaaprilisowy
 Nowe newsy
Jezioro Prashar
Karykaturzyści ponownie nalecą na Korfantów.
Michał Graczyk - wystawa w Białej
Wrzuć na luz 2017
Białystok. Rysunkowa rewolucja
Załóż domenę na Antarktydzie
Konkurs rysunku satyrycznego w Kolumbii
Starożytni astronauci - konkurs
Komiksowa wystawa w Wałbrzychu
Konkurs - Manufaktura Satyry 2017
FABRYKA HUMORU
Wpisz imię lub nazwisko i wybierz płeć:
 
 Nowa satyra
Grunt to rodzinka
Fraszki o kobietach
Limeryki i rymowanki
Czego nie wiem
Satyryczne podsumowanie marca 2016
Fraszki: Kameleon, Hasło nieudaczników...
 Losowe obrazki
Żona nie doniosła Kierownica kobiety
Gurgen Gevorgyan, Armenia Ba Bilig - cartoonist, China Leniwce - ciekawostki
 Losowe filmy
Sobowtór Jacksona
Siostra Eustacha
UFO nad Nowym Jorkiem
Kabaret Czwarta Fala
Niezwykłe fajerwerki
Strącanie sopli
Tornado kontra pociąg
Macanki na meczu
 Losowe dowcipy
Musimy założyć gips
Gruzińskie wino najstarsze?
Já jsem si koupil lístek
Monet i poborca podatkowy
Zabawa w ruskich żołnierzy
Rubinstein i depesze do bankiera
 Podróże po świecie
Monastyr w Gračanicy w Kosowie
Informacje o Belize
Park Narodowy Yosemite - Kalifornia, USA
Ciekawostka z Boliwii: Salar de Uyuni
Akwedukt San Lazaro w Merida
Ar-Rab al-Chali - największa pustynia na świecie
 
Śmieszne filmy
Humor Joe Monstera
Domowe sposoby
Centrum Twojego pupila