Humor • Rozrywka • Dowcipy Ciekawostki • Satyra • Skandale • Polski portal satyryczny  humor   newsy   kontakt do Sadurski.com
dowcip,dowcipy,humor,sms,polski,polskie,gry,flash,galeria rysunku,rysunki,rysunek satyryczny,serwis
Dziś jest: czwartek, 30. marca 2017 r.
szukaj:
  w:
Dodaj do Ulubionych!
Pół miliona wizyt co miesiąc :-) Codziennie nowości - satyryk Szczepan Sadurski zaprasza.
Polonia. Podróże. Rozrywka.

PYTANIA I ODPOWIEDZI 

Jeśli masz jakieś wątpliwości co do istnienia i działalności PDH -  przeczytaj

• • •

- Dlaczego jesteście partią, a nie np. stowarzyszeniem, klubem, itp.? 

Bo tak ;-)

- Po co jest PDH?

Aby rozweselać świat. Bo rechotać ot tak sobie, też jest dobrze, ale warto robić to świadomie. I nie tylko w zaciszu domowym, ale też głośno, wśród ludzi.
* Bo świat to nie tylko wojny, morderstwa i choroby. Lepiej się śmiać niż kłócić i zabijać.
* Bo wielu ludzi wciąż nie wie jaka jest różnica między humorem i satyrą, między humorystą i satyrykiem.
* Bo skoro politycy używają działań satyrycznych i wchodzą na nasz teren, satyrycy powinni móc im się jakoś odwdzięczyć.
* Bo skoro tyle jest śmiesznych partii, niech chociaż jedna będzie wesoła.

- Pomysł na tworzenie partii tworzonej przez satyryków nie jest nowy. Na początku lat 90-ych działała PPPP Polska Partia Przyjaciół Piwa, która nawet weszła do sejmu. Wkrótce PPPP skończyła swój żywot niezbyt wesoło. Czy działalność PDH nie skończy się podobnie? 

PPPP (początkowo "dla jaj", być może niechcący) weszła do poważnej polityki. Stała się elementem układów i gier politycznych. Jej polityczny sukces stał się jej końcem. Partia Dobrego Humoru nie chce stać się częścią tzw. poważnej polityki, nie zamierza przekraczać granicy dzielącej satyrę i politykę.

- Co w takim razie zamierza robić Partia Dobrego Humoru? 

Chcemy prowadzić działania, które rozweselą innych ludzi. Oczywiście wszystko będzie zależne od naszych aktualnych możliwości (finansowych, czasowych, od naszych kontaktów, propozycji, itp). 

- Czy PDH ma też jakieś poważniejsze cele? 

Chcemy uświadamiać, że optymizm, uśmiech, pozytywne myślenie - są w życiu każdego z nas ważne. Także ważne dla organizacji, firm i narodów w których żyjemy i działamy.
Chcemy edukować społeczeństwo. Działania satyryków nie zawsze są odbierane tak, jak być powinny. Coraz częściej to prokuratura i sądy decydują o tym co jest śmieszne, a co nie.

- Skąd pomysł stworzenia gabinetu cieni, czyli wesołego rządu PDH?

Każda poważna partia (nawet jeśli tego oficjalnie nie deklaruje) chciałaby się dorwać do władzy, a ukoronowaniem tego jest powstanie rządu stworzonego przez tę partię. Wcześniej tworzy więc gabinet cieni, który we właściwym czasie obejmie władzę. Wprawdzie PDH nie rwie się do władzy i polityki, ale i ona tworzy swój wesoły gabinet cieni będący parodią "poważnej polityki". Przyznajemy stanowiska ministrów, ambasadorów, wojewodów i innych (istniejących w rzeczywistości) urzędów i instytucji. Dodajemy do tego nowe, wesołe stanowiska i urzędy, nawet o charakterze absurdalnym. Mnóstwo stanowisk wciąż jest do obsadzenia.
  

- Czy każdy członek PDH może dostać jakieś stanowisko?  

W PDH nie ma członków "zwyczajnych", wszyscy pełnią funkcje kierownicze. Członek PDH może zaproponować dla siebie jakieś stanowisko. Jeśli jest jeszcze wolne, a władze PDH się zgodzą, otrzyma je. Oczywiście stanowisko winno być adekwatne np. do zawodu, miejsca zamieszkania i zasług. Dlatego też najwyższe funkcje w rządzie PDH pełnią satyrycy i znane, cieszące się dobrą opinią osoby (np. dziennikarze, artyści).

- Jak zostać członkiem PDH?

Obecnie aby otrzymać legitymację, wystarczy przesłać SMS-a. Tu informacje.
Każda osoba z chwilą wysłania legitymacji zostaje wpisana do rejestru członków. Po otrzymaniu legitymacji wystarczy dokleić swoje zdjęcie, a potem trzeba... krzewić w swoim otoczeniu dobry humor, wesołość i optymizm.

Legitymacje wręczamy też przy okazji rozmaitych imprez, na których jesteśmy (satyrycznych, kabaretowych). My, to znaczy szef PDH oraz szereg naszych przedstawicieli w Polsce i innych krajach.

Najprostszym sposobem otrzymania legitymacji jest sfotografowanie Wesolego Wieżowca (Happy Skyscraper) i wysłanie nam zdjęć e-mailem lub zrobienie rysunku humorystycznego o Wesołym Wieżowcu (dotyczy karykaturzystów).  

- Ile wynosi składka członkowska? 

• 
Uspokajamy, od nikogo nie chcemy żadnych pieniędzy. Na legitymacji jest jednak zapis: "Składka członkowska: 3 uśmiechy dziennie". Tego należy przestrzegać. 

- Jeśli nie ma żadnych składek (finanse), to z czego utrzymuje się Partia Dobrego Humoru?

Członkowie działają w PDH, bo to lubią. Jeśli mają ochotę, włączają się w działania PDH lub sami organizują "działalność". Nie otrzymują z tego tytułu żadnych pieniędzy (bo i skąd?). Na razie finansowanie działalności PDH przyjął na siebie przewodniczący PDH Milionerem nie jest, ale kilka złotych jak trzeba, znajdzie w kieszeni.


- Do czego zobowiązuje przynależność do PDH? 

Trzeba mieć duże poczucie humoru, być optymistą, jak najczęściej się uśmiechać i krzewić wśród osób ze swojego otoczenia idee PDH. Będzie nam miło, jeśli włączysz się i do działań partyjnych lub sam coś ciekawego zaproponujesz i zorganizujesz.

- Czy można zrezygnować z przynależności do PDH?

Ponieważ wszystko traktujemy jak zabawę, podobnie jak formalności związane z członkostwem (wręczeniem legitymacji), tak i z rezygnacją, są niezwykle proste.
Abyśmy usunęli kogoś z (niedostępnej publicznie) listy członków oraz usunęli imię i nazwisko czy zdjęcie ze strony www, wystarczy zatelefonować lub wysłać e-maila.

- Czy z Partii Dobrego Humoru można zostać usuniętym?

Jeśli któryś z członków PDH prowadzi działania, które w rażący sposób szkodzą partii, może zostać z niej usunięty. Dotychczas nigdy to się nie zdarzyło! 

- Czy członkowie PDH mogą być także członkami innych partii?

Tak. Zdecydowana ich większość nigdy jednak nie była w żadnej partii i członkostwo w PDH słusznie traktuje jako zabawę, a nie jako działalność polityczną.

- Czy obywatele innych krajów niż Polska też mogą być w PDH?

Oczywiście, mamy wielu członków mieszkających w innych krajach, na innych kontynentach. Bo śmiech i poczucie humoru nie znają granic.

- Co to jest ambasada Partii Dobrego Humoru?

"Ambasada" to nasze nieformalne "przedstawicielstwo" poza granicami Polski. Nie żaden gmach mający konkretny adres, z sekretarkami i tonami zbędnych papierów w segregatorach. To osoba, która chce być z nami i nam pomagać, choćby symbolicznie.

- Jak zostać ambasadorem PDH?

Należy wysłać do nas zgłoszenie e-mailem. Przedstawić się (imię, nazwisko, wiek, czym się zajmujesz), napisać w jaki sposób chcesz pomóc Partii. I oczywiście napisać gdzie (kraj, miasto) mieszkasz czyli gdzie chcesz założyć "ambasadę". Uwaga, aby zostać członkiem PDH, wcale nie musisz być od razu ambasadorem. Formalnie ambasadorem zostajesz po tym, gdy twoje nazwisko umieścimy wśród innych ambasadorów.

- Czy organizujecie co jakiś czas zloty, kongresy?

Poza tzw. Kongresem Założycielskim (Gdańsk, 2001)
niczego takiego nie zorganizowaliśmy. Za to często nasi przedstawiciele i członkowie uczestniczą w lokalnych, ogólnopolskich lub międzynarodowych imprezach rozrywkowych (satyra, kabarety, itp) organizowanych przez innych. To także kolejna okazja, aby otrzymać legitymację PDH. O takich imprezach informujemy na bieżąco, na portalu Sadurski.com.

- Słyszałem plotkę, że...

Jak każdy, n
ie mamy wpływu na plotki o sobie, nawet na te, które sami rozpowszechniamy. ;-) Jeśli jesteś dziennikarzem i chcesz wiedzieć jak jest naprawdę, nie powtarzaj plotek, tylko spytaj.

- Czy PDH ma swój organ prasowy?

Początkowo
było nim pismo satyryczne Twój Dobry Humor, później czasopismo Dobry Humor (dopóki się ukazywały). Obecnie najnowsze informacje znajdziesz na portalu Sadurski.com. Utrzymujemy też miłe kontakty z szeregiem mediów na świecie.
Jeśli jesteś przedstawicielem mediów i chciałbyś nas wesprzeć medialnie, jesteśmy otwarci na propozycje.


Masz jakieś inne pytania? Mailuj

Powrót do strony głównej

Jak otrzymać legitymację PDH?


Wydrukuj stronę       Wyślij stronę znajomemu
Sadurski.com / kontakt / reklama / dla mediów / biznes oferty / patronat / współpraca / partnerzy
 

Dzień Dobry Humor
To zwykłe k...y są, i tyle
Matka z małą córką wybrała się w odwiedziny do rodziny w Nowym Jorku. Matka próbowała złapać taksówkę, podczas gdy córka na rogu ulicy zauważyła grupę...
przeczytaj cały »


Rysowanie karykatur
Translate this page:
 Nowe humory
Co jest na fladze Mozambiku, jaka odległość do środka Ziemi...
Największy ziemniak świata
Gdzie jest zabroniona Coca-Cola, pierwsze piwo w puszce...
Nastolatek Fidel Castro, mandatowy rekordzista...
Alaska. Oryginalny żart primaaprilisowy
 Nowe newsy
Cztery pory karykatury 2017
Kolej na dworcu PKP
1 kwietnia 2017 - wystawy z humorem
Narysuj WOLNOŚĆ
Nagrody za piwo
Beşiktaş - dzielnica Stambułu
Wesoły Wieżowiec na wyspie Tortuga
Happy Skyscraper na Kostaryce
Baranie Granie - ogólnopolski konkurs satyryczny
Karpik 2017 - regulamin konkursu POL + ENG
FABRYKA HUMORU
Wpisz imię lub nazwisko i wybierz płeć:
 
 Nowa satyra
Grunt to rodzinka
Fraszki o kobietach
Limeryki i rymowanki
Czego nie wiem
Satyryczne podsumowanie marca 2016
Fraszki: Kameleon, Hasło nieudaczników...
 Losowe obrazki
Pirat drogowy Mohammad Amin Aghaey - rysownik, Iran Jacek Spruch - gitarzysta
Marzyłem o wspólnej herbatce Kredyty we frankach i alkoholizm
 Losowe filmy
Na poprawę humoru
Zakopane, Krupówki
Głupi żart
Parodia Smerfów
Żałosny skok
Kosmici - zdjęcia
Putin i Krym
Tadeusz Rydzyk humor
 Losowe dowcipy
Upadek języka francuskiego
Dwie pary majtek
Dám ti radu
Jakie to piwo?
Od końca penisa do jąder
Kangurzyca na komisariacie
 Podróże po świecie
Erywań, stolica Armenii
Waikiki Beach – plaża na Hawajach
Tugu Statue - symbol miasta Yogyakarta
Partia Dobrego Humoru w Agra (Indie)
The Empire State Building
Midtown Manhattan, New York City
 
Śmieszne filmy
Humor Joe Monstera
Domowe sposoby
Centrum Twojego pupila