Humor • Rozrywka • Dowcipy Ciekawostki • Satyra • Skandale • Polski portal satyryczny  humor   newsy   kontakt do Sadurski.com
dowcip,dowcipy,humor,sms,polski,polskie,gry,flash,galeria rysunku,rysunki,rysunek satyryczny,serwis
Dziś jest: sobota, 23. września 2017 r.
szukaj:
  w:
Dodaj do Ulubionych!
Pół miliona wizyt co miesiąc :-) Codziennie nowości - satyryk Szczepan Sadurski zaprasza.
Polonia. Podróże. Rozrywka.

Możesz mieć karykaturę od karykaturzysty.
Możesz też mieć od SADURSKIEGO.

Październik 2015. Sadurski i jego wystawa w New York City, USA - link
Grudzień 2015 - Sadurski i jego wystawa w  Melbourne, Australia - link 


karykaturzysta Warszawa karykaturySzczepan Sadurski
- doświadczony rysownik prasowy (satyryczny) i ilustrator (m.in. podręczniki);
- zdobywca nagród (m.in. Złota Szpilka za najlepszy rysunek roku);
- juror międzynarodowych konkursów (Polska, Szwecja, Turcja, Liban);
- specjalny gość festiwali karykatury w Armenii (2013) i Francji (2007);
- wystawy: m.in. Nowy Jork, Barcelona, Wilno, Kapsztad, Moskwa, Newcastle;
- aktualnie publikuje w prasie w USA, RPA i Europie;
- szef Karykatury.com - Karykaturzyści, których znasz z prasy i TV;
- Rysował w Polsce oraz w Nowym Jorku, Londynie, Monachium, Birmingham...

karykaturzysta karykatury karykatura karykaturzysta karykatury karykatura karykaturzysta karykatury karykatura karykaturzysta karykatury karykatura karykaturzysta karykatury karykatura
Te i inne rysunki oraz karykatury Sadurskiego oglądali widzowie TVP1, TVP2, TVN, Polsatu, TVN24, TVP Info, TV Polonia, TVS, Superstacji, TVN Warszawa...

• Rysunkowe komentarze Sadurskiego powstające przed kamerami, mogłeś oglądać w cyklicznych programach telewizyjnych: Dookoła siebie (TVP2, TV Polonia), Konsument w dobie konkurencji (TVP2), Konsument (TVP2), Na mur-beton (Domo Cyfra+), Suma Tygodnia (TVR).

"Szczepan Sadurski to światowej sławy polski karykaturzysta, jeden z najszybszych karykaturzystów na świecie" - Nowy Dziennik, USA, październik 2012

Rysowanie karykatur na żywo


Oferta (głównie) dla firm - karykatury podczas imprezy
spotkania integracyjne * targi branżowe * konferencje * firmowe eventy...

Twoi klienci / pracownicy zasłużyli na jakość oraz dobre nazwisko. I nie muszą czekać - już po dwóch/trzech minutach każdy parsknie śmiechem na widok swojego wesołego portretu. Dotychczas sądziłeś, że zrobienie 20 (albo więcej) karykatur w godzinę jest niemożliwe? Teraz zmienisz zdanie. A przy okazji cena jednej karykatury jest wyjątkowo konkurencyjna.

Warszawa i inne miejsca Polski (dojazd). Także grupy karykaturzystów (jeśli impreza jest duża, a jej budżet adekwatny). Osoby narysowanie nie płacą i otrzymują wykonaną karykaturę na własność.

To co robię, nie sposób porównać do pracy amatora czy anonimowego karykaturzysty ulicznego, dlatego nie sugeruj się obiegową opinią na temat tego, co wielu osobom kojarzy się z określeniem "karykaturzysta".

Także inne działania eventowe (m.in. rysunkowe quizy, śmiechoterapia z karykaturą czyli zbiorowa nauka rysowania karykatur, ilustracje humorystyczne powstające na oczach widzów podczas spotkania, itd)... Tu więcej

Umowa, zaliczka, faktura VAT. Szczegóły - chętnie doradzę.

karykatura karykaturzysta Zapytaj o ofertę, podaj miejsce i termin planowanej imprezy, adres i telefon firmy

Dziękuję za dużą liczbę korespondencji, jednak nie odpowiadam na zapytania anonimowe oraz na pytania o taniego karykaturzystę.


Rysowanie karykatur na żywo podczas imprez - szersza oferta

 

Prezentacja:Ciekawostki:

Sadurski rysował karykatury w Nowym Jorku 
Sadurski na targach w Birmingham i Monachium
• Sadurski na targach w Londynie 
Karykatury w Poznaniu 
Sadurski na Euro 2012, na Stadionie Narodowym w Warszawie

Tu najnowsze informacje o Szczepanie Sadurskim (dokonania, obecność w mediach, wystawy...)

Facebook

Śmiechoterapia + karykatury

Autorskie warsztaty prowadzone przez Szczepana Sadurskiego dla grup osób

Oryginalne uzupełnienie spotkań integracyjnych i motywacyjnych, także spotkania w firmach. Warszawa, cała Polska.
Dużo śmiechu i zabawy, powrót do lat dzieciństwa, odstresowanie, nowe doświadczenia, odkryj nowe obszary swojej kreatywności!
 
• Chcesz zgłębić
tajemnicę powstawania karykatur i dowiedzieć się  ciekawostek związanych z pracą karykaturzysty, o którym w USA napisano, że jest "jednym z najszybszych na świecie" i którego dotychczas mogłeś zobaczyć tylko w telewizji?

Chcesz zobaczyć, jak na pustej kartce Sadurski wyczarowuje Twoją karykaturę? Narysować (lubianego lub nielubianego) kolegę z pracy? I do tego dostać niezapomnianą pamiątkę (twoja karykatura, książka z rysunkami i autografem Sadurskiego)?     

Najpierw zajrzyj tutaj, a potem spytaj o cenę i wolny termin.

Proszę o poważne zapytania od firm i instytucji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybrane teksty Szczepana Sadurskiego na temat udziału profesjonalnego karykaturzysty w różnych imprezach

Karykatury na żywo z dojazdem

W naszym cyklu, który ma potencjalnym klientom pomóc w wyborze najbardziej odpowiedniego karykaturzysty który wykona zlecenie, dziś odpowiemy na pytanie: czy wybrać karykaturzystę miejscowego czy tego, który oferuje solidną jakość i rozsądną cenę, ale trzeba zapłacić za jego dojazd (i często także nocleg). (...) Zdarza się, że cena usługi karykaturzysty wraz z jego dojazdem i noclegiem jest niższa niż sama usługa innego, miejscowego karykaturzysty (który nie musi wydać pieniędzy na benzynę i nocleg). Zatem, choć wszystkie składniki składające się na kwotę, jaką ma wydać osoba planująca zatrudnić karykaturzystę są ważne, jednak wcale nie cena powinna być najważniejsza. Bo czasem stosunkowo nieduża różnica w cenie (wybór oferty tańszej) oznacza dramatycznie gorszą jakość wykonanych karykatur, stworzonych przez znacznie słabszego artystę (lub wręcz amatora).
Tu cały tekst

Karykatury na weselu - cennik, czyli ile to kosztuje

Aby ułatwić zadanie i skrócić każdemu zainteresowanemu czas poszukiwania cennika oraz wskazać czym kierować się podczas wyboru tego a nie innego karykaturzysty, przeczesaliśmy wiele stron internetowych, tworząc poniższy mini-poradnik. (...) Jeśli poważnie rozważasz podjęcie decyzji zatrudnienia karykaturzysty podczas wesela (to najczęstsza okazja prywatna, choć są też hucznie obchodzone urodziny, rocznice i inne okazje), najpierw odpowiedz sobie na pytanie, co jest dla ciebie najważniejsze. Czy duża liczba karykatur wykonanych podczas imprezy (bo będzie dużo gości), czy duże doświadczenie i poziom artystyczny karykaturzysty (bardzo efektowne, pracochłonne karykatury); może chcesz, aby artysta miał znane z mediów nazwisko, a może po prostu chcesz zapłacić jak najmniej.
Tu cały tekst


Nowość:
Książka reklamowa twojej firmy z rysunkami Sadurskiego - nakład już od 100 egzemplarzy. 
-> Tu informacje


Karykaturzysta na targach oraz rysunki jako wystrój stoiska
Udział karykaturzysty w targach i rysowane przez niego karykatury - to jedno. Zdarza się też co jakiś czas, że firmy wpadają na pomysł wykorzystania rysunków humorystycznych i karykatur jako wystrój stoiska targowego firmy. Słusznie, bo może to być bardzo oryginalne, a stoisko targowe jest z daleka widoczne i dobrze zapamiętane. 
Tu cały tekst

Karykaturzysta na imprezie firmowej

Impreza integracyjna, event, piknik, kongres, targi... Firmy organizujące tego typu imprezy dobrze wiedzą, że warto jest zaprosić karykaturzystę, bo to mocny punkt imprezy. Jeśli karykaturzysta jest dobry, w 2 - 3 minuty jest w stanie wykonać zabawną karykaturę. Tyle czasu pozowania wytrzyma nawet największy pracoholik, który na nic nie ma czasu, a późniejsza reakcja na widok swojej trochę innej niż zwykle twarzy, to najczęściej szczery śmiech.
Tu cały tekst

Praca karykaturzysty - fakty, mity, ciekawostki
Do dziś panuje przekonanie, że karykaturzysta to człowiek, który przez całe wakacje siedzi od rana do wieczora na ulicy (na często uczęszczanym deptaku miasta) i rysuje przechodniów za niedużą kwotę. Niektórzy sądzą, że gdy kończą się wakacje, karykaturzysta przymiera głodem aż do kolejnych wakacji, więc będzie skakał z radości, gdy ktoś zaproponuje mu zlecenie "poza sezonem" za skromną kwotę. Błąd!
Takie stereotypowe wyobrażenie powoduje, że część potencjalnych zleceniodawców przeglądając w internecie oferty karykaturzystów, wybiera najciekawsze (najlepiej się prezentujące) oferty z przekonaniem, że artysta zadowoli się skromnym wynagrodzeniem. Tymczasem ci najlepsi, to artyści znani z mediów, rozchwytywani, wielokrotnie sprawdzeni i mający dobrze płatne zlecenia, więc ich ceny są sporo wyższe od cen artystów ulicznych.
Tu cały tekst

Karykaturzysta na imprezę
Wielu organizatorów imprez rozrywkowych nie zdaje sobie sprawy z korzyści zatrudnienia profesjonalnego karykaturzysty. Tymczasem zwykle jest on jedną z najlepszych atrakcji imprezy. Pod warunkiem, że nie jest osobą przypadkową. (...)  Oczywiście ważna jest jakość artystyczna czyli prezentacja karykaturzysty. Nie dajmy się nabrać, widząc na stronie www wspaniałą, kolorową karykaturę obok oferty rysowania karykatur na żywo. Nie ma cudów, w krótkim czasie na imprezie nikt nie wyczaruje czegoś, co już na pierwszy rzut oka wygląda jak karykatura, nad którą wykonawca siedział przynajmniej godzinę. Takie nieuczciwe oferty od razu odrzucamy.
Tu cały tekst


Ślub, para młodych i podziękowanie dla rodziców, karykatura okolicznościowa

Karykatura - co to takiego?

Zwykle karykatury kojarzą się nam z zabawnymi portretami, na których przedstawiona osoba ma wielki nos lub inną deformację twarzy. Karykatury oglądamy w prasie. Karykaturzystów widzimy czasem na deptaku, gdzie latem przechadza się dużo osób (jego potencjalnych klientów). Jeśli na karykaturze jest znana powszechnie osoba, każdy z nas może ocenić czy podobieństwo postaci przedstawionej na karykaturze jest trafione. Na tym wiedza przeciętnego człowieka o karykaturach się kończy.
Tu cały tekst

Karykaturzysta na targach
Aby zwrócić na swoje stoisko targowe uwagę, niektóre firmy próbują prześcigać się w oferowaniu oryginalnych gadżetów. To właśnie oryginalny pomysł często decyduje o tym, że przy tym, a nie innym stoisku targowym zatrzymuje się na chwilę potencjalny klient. Jednym z oryginalnych pomysłów jest zaproszenie karykaturzysty, który będzie rysował karykatury na stoisku targowym.
Tu cały tekst

Karykaturzysta na Sylwester i karnawał
Ofert artystów na występy podczas zabaw sylwestrowo-noworocznych oraz karnawałowych jest sporo: pokazy taneczne, barmańskie... Ale konkurencja i chęć zabłyśnięcia nowością powodują, że organizatorzy urozmaicają takie zabawy, również o karykaturzystę. Oczywiście dobrego karykaturzystę, który spowoduje, że na twarzach gości zagości uśmiech i wrócą potem do domów z oryginalną pamiątką, która pozostanie na długo wspomnieniem po niezapomnianej zabawie.
O tym, że dobry karykaturzysta rysujący na żywo także podczas nocy sylwestrowej jest poszukiwany, przekonał się niżej podpisany, który kilka ostatnich Sylwestrów spędził, witając nowy rok... w pracy.
Tu cały tekstWybrane informacje na temat Szczepana Sadurskiego


Sadurski o karykaturach na uczelni
Sadurski co 2 tygodnie w Londynie
• Sadurski w Japonii i USA
O wystawie Sadurskiego w Kapsztadzie (RPA)
USA, Francja, Włochy, Niemcy - czyli Sadurski dla WOŚP 2014  
Wystawa Sadurskiego w Barcelonie
Sadurski jurorem międzynarodowego konkursu w Libanie
Sadurski otworzył swoją wystawę w Wilnie
Sadurski specjalnym gościem festiwalu w Armenii
Sadurski uhonorowany w 25-lecie stowarzyszenia karykaturzystów
Wystawa Sadurskiego w Newcastle (Anglia)
Rysunki Sadurskiego w podręczniku WoS
Polityczne rysunki Sadurskiego na wystawie w Muzeum KarykaturyPrzykładowe imprezy, na które można zaprosić karykaturzystę:

- Firmowy event, szkolenie
- Konferencja
- Targi
- Firmowe spotkanie wigilijne
- Otwarcie firmy, rocznica
- Sylwester
- Promocja produktu, usługi
- Firmowy piknik rodzinny
- Niezapomniane wesele, poprawiny
- Uroczysty bal...

Na blogu karykaturzysty:
Jak znaleźć karykaturzystę w Warszawie
Karykatury na żywo - cennik czyli co wpływa na cenę
Karykaturzysto, narysuj Frankensteina
Gdy potrzebujesz kilku karykaturzystów na imprezę
Prezent dla szefa. Może karykatura?
Pomysł na oryginalny prezent

 


Karykatura na prezent:

czarno-biała
lub kolorowa


Wykonane przeze mnie karykatury były wręczane jako prezent m.in. przedsiębiorcom, aktorom, osobom ze świata polityki, mediów, estrady i sportu - nie tylko w Polsce.
 
Uwaga
• Jeśli szukasz karykatur z paskudnymi twarzami, wielkim uszami i nosami - tu ich nie znajdziesz!
Jeśli szukasz jakiejkolwiek, najtańszej, wykonanej przez przypadkowego artystę-amatora karykatury - tu jej nie znajdziesz!


Moja karykatura to wesoły portret - sympatyczna twarz z nieproporcjonalnie małymi tułowiem i kończynami, przedstawiona w zabawnej sytuacji. Co ma być na planszy - decyduje klient lub ja, na podstawie otrzymanych informacji, po czym ostateczny pomysł obrazka zostaje wspólnie uzgodniony. Taką zabawną karykaturę, oprawioną w antyramę lub ramkę, z radością przyjmuje każdy obdarowany.

Karykatury wykonane są w sposób tradycyjny: są malowane farbami wodnymi przy użyciu pędzli (karykatura w kolorze) lub specjalnymi pisakami artystycznymi (karykatura czarno-biała). Najczęściej zamawiany format: 30x40 cm.
 

Powyżej: karykatura wieloosobowa na planszy dużego formatu, to wiele godzin pracy. Wcześniej należy dokładnie wybrać zestaw aktualnych zdjęć wszystkich osób - to podstawa sukcesu każdej karykatury.


Cena?
Zależna od kilku czynników (głównie od formatu planszy i liczby postaci); z oczywistych względów wyższa niż ceny proponowane przez amatorów oraz tanich karykaturzystów ulicznych.


Mieszkam w Warszawie, jestem mobilny i łatwo jest się ze mną skontaktować. Wysyłka karykatury w dowolne miejsce Polski czy świata, nie stanowi problemu. Możliwe realizacje ekspresowe.

Pamiętaj: aktualne, wyraziste zdjęcia twarzy (kilka dla każdej osoby), koniecznie w dosyć dobrej rozdzielczości zdjęcia - to podstawa sukcesu karykatury, która powstanie. Odmawiam wykonania zlecenia, jeśli otrzymuję miniaturki zdjęć ze stron www.

Uwaga. Mam dużo zleceń i nie mam czasu na uczestniczenie w "castingach". Nic nie robię "na próbę", chyba że zostanie to na pewno zapłacone, wg. uzgodnionej stawki.

kontaktSzczepan Sadurski więcej
Szczepan Sadurski
 Karykaturzysta
 Rysownik
 Sadurski w telewizji
 Sz.Sadurski - główna
 Anegdoty
 News Sadurski
 
Humor Biznes więcej
Humor Biznes
 Rysownik satyryczny
 Content: humor
 Wystawa rysunku
 Rysunki dla TV
 Rysowanie na żywo
 Rysunek reklamowyWydrukuj stronę       Wyślij stronę znajomemu
Sadurski.com / kontakt / reklama / dla mediów / biznes oferty / patronat / współpraca / partnerzy
 

Dzień Dobry Humor
Napluję do środka
Sahara, 50 stopni Celsjusza. Przez piaskowe wydmy pełzną dwie ledwo żywe jaszczurki. Mimo upału jedna z nich ciągnie za pasek wielką strzelbę, a druga...
przeczytaj cały »


Rysowanie karykatur
Translate this page:
 Nowe humory
Co jest na fladze Mozambiku, jaka odległość do środka Ziemi...
Największy ziemniak świata
Gdzie jest zabroniona Coca-Cola, pierwsze piwo w puszce...
Nastolatek Fidel Castro, mandatowy rekordzista...
Alaska. Oryginalny żart primaaprilisowy
 Nowe newsy
Stolem 2017 - regulamin konkursu
Jezioro Prashar
Karykaturzyści ponownie nalecą na Korfantów.
Michał Graczyk - wystawa w Białej
Wrzuć na luz 2017
Białystok. Rysunkowa rewolucja
Załóż domenę na Antarktydzie
Konkurs rysunku satyrycznego w Kolumbii
Starożytni astronauci - konkurs
Komiksowa wystawa w Wałbrzychu
FABRYKA HUMORU
Wpisz imię lub nazwisko i wybierz płeć:
 
 Nowa satyra
Grunt to rodzinka
Fraszki o kobietach
Limeryki i rymowanki
Czego nie wiem
Satyryczne podsumowanie marca 2016
Fraszki: Kameleon, Hasło nieudaczników...
 Losowe obrazki
Ledwie wyszłam na zakupy! Elvis Presley - sobowtór
Autorzy stanu wojennego przed sądem Edgar Hovhannisyan, Armenia Ostatnie zdjęcie?
 Losowe filmy
This is Sparta
UFO nad Nowym Jorkiem
Szalony kierowca
Akrobata z Pakistanu
Kabaret MN - Rudy Felek
Ludzik Jorg
Delfin tańczy
Japońskie mieszkanko
 Losowe dowcipy
Od nějaké povětrné ženštiny
9 oznak, że powinnaś (powinieneś) przerwać odchudzanie
Jak se jmenujete?
Dyzio, Syzyf i zapałka
Zobaczyć majtki
Kazałem katu ściąć jasnowidza
 Podróże po świecie
Ulica Lecha Wałęsy w San Francisco
Conde Nast Building czyli Four Times Square
Jantar Mantar w Jaipur, Indie
The Trump International Hotel and Tower, NYC
National City w Kalifornii
Atlas w Nowym Jorku
 
Śmieszne filmy
Humor Joe Monstera
Domowe sposoby
Centrum Twojego pupila